Kokkels met algen, avocado, groene appel en zilte groentjes
Ingrediënten
- Voor de kokkels:
- 20 kokkels gespoeld in ruim water
- 3 tijm takjes
- 2 Knoflook teentjes
- 2 dl Witte wijn
- Olijfolie
- voor de sla:
- 1 granny-smithappel
- 50 gram zeesla
- 50 gram Zeekraal
- 50 gram lamsoor
- Voor de avocadocrème:
- 100 gram avocado
- 20 ml Olijfolie
- 10 ml limoensap
- 2 el koriander
- 2 el sushi-azijn
- 1 el Zure room
- Voor de escabèchemarinade:
- Olijfolie
- 1 ui fijngesneden
- 2 paprika's fijngesneden
- 8 Knoflook teentjes
- 30 ml Witte wijn
- 30 ml suchi-azijn
- 60 ml gevogeltefond
- snuif cayennnepeper
Porties: personen
Instructies
- Fruit voor de escabèchemarinade de ui, paprika's en teentjes knoflook aan in olie. Voeg de witte wijn, sushi-azijn, fond en cayenne toe. Laat het mengsel gedurende 1 uur zacht trekken en een beetje reduceren tot een zurige marinade.
- Laat afkoelen en meng er wat druppels olijfolie door.
- Bak de kokkels in de schelp in een hete pan in olie samen met tijm, rozemarijn en knoflook zeer kort (maximaal 30 sec.) en bevochtig met de witte wijn.
- Haal het vlees uit de schelpen en marineer ze in de escabèche.
- Meng voor de avocadocrème het avocadovruchtvlees in een keukenmachine met de overige ingrediënten tot een zalvige massa en kruid met peper en zout.
- Leg het versneden scheermesvlees op een bord met daartussen de algen, ziltige plantjes en stukjes appel. Spuit er avocadocrème tussen en besprenkel met escabèchemarinade.
Deel dit Recept
Mogelijk doorWP Ultimate Recipe